تبلیغات
دنیای رپ - شاهین نجفی
دنیای رپ
نظرتون رو در باره وبلاگ من بدید!! •


سال های آغازین

شاهین نجفی زاده سال ۱۳۵۹ در بندر انزلی است و در گیلان زندگی می‌کرده‌است. وی زمانی که شش سال داشته است پدرش را از دست می دهدو بعدها نیز با اعتیاد برادرش روبه رو می شود. از این رو دوران کودکی را با سختی های گوناگون پشت سر گذاشت] او از نوجوانی به سرودن شعر و ترانه روی آورد و از هیجده سالگی نواختن ساز گیتار را در سبک‌های کلاسیک و فلامنکو نزد اساتید این ساز همانند سهراب فلک انگیز ، فرزاد دانشمند و حامد حمیدی آموخت. وی آوازهای هارمونی و سلفژ را نزد استاد سنگاچینی و استاد فریدون پوررضا آموخت و سپس آواز خواندن را در سبک‌های راک و اسپانیولی در ایران به صورت زیرزمینی آغاز کرد و با چند گروه مختلف همکاری کرده‌است.

مهاجرت به آلمان

پیش از مهاجرت به آلمان مدتی سرپرست یک گروه موسیقی زیرزمینی در ایران بود و در آلمان سرپرستی گروهی به نام «اینان» را نیز بر عهده داشت. وی سپس به گروه تپش ۲۰۱۲ پیوست. [۵]. با پیوستن او به این گروه و اجرای شعرهای سیاسی-اجتماعی‌اش، گروه تپش ۲۰۱۲ بیش از پیش مورد استقبال مخاطبان و رسانه‌های فارسی‌زبان قرار گرفته است[۶]

صفحه ای از شماره ۱۹۱۹۴ روزنامه کیهان که در دوشنبه، ۸ مهر ۱۳۸۷ منتشر شد، به انتقاد از فعالیت گروه تپش ۲۰۱۲ پرداخت و فعالیت آنها را وابسته به گرایش های مارکسیستی مبتذل خواند. [۷] روزنامه کیهان در این شماره خود با عنوان «برقراری دموكراسی با دایره و تمبک» ، در مورد شاهین نجفی و گروه تپش ۲۰۱۲ این چنین نوشت:

چندی است مخالفین جمهوری اسلامی ایران اهداف براندازانه خود را در دانشگاه ها و در قالب تشكیل گروه های مبتذل موسیقی دنبال می كنند.

اخیراً برخی از وبلاگ های دانشجویی اپوزیسیون با گرایش مارکسیستی، بیانیه ای از یك گروه موسیقی با عنوان تپش ۲۰۱۲ منتشر كرده اند كه در آن از راه اندازی کمپین یک میلیون امضا (!) خبر می دهد این گروه مبتذل خود را گروهی متشكل از تعدادی جوان ایرانی و آلمانی معرفی می كند كه وابسته به هیچ حزب و گروهی نیست. اعضای این گروه هدف خود از تشكیل چنین محفلی را تلاش برای جمع آوری امضا و ارائه آن در سالروز حقوق بشر (۱۰ دسامبر) به پارلمان اروپا در بروكسل اعلام كرده اند تا توجه مطبوعات و رسانه های بین المللی را به شرایط حاكم در ایران و به اصطلاح نارضایتی مردم(!!) جلب كند». در بیانیه این گروه آمده است: گروه تپش ۲۰۱۲، با موسیقی، ویدئو و كنسرت برای حقوق بشر در ایران فعالیت می كند!» نكته مهم دیگر در خصوص این تشكل آن است كه پارلمان اروپا نیز از این طرح اعلام حمایت نموده است. گفتنی است استفاده از ترانه های مبتذل و ایجاد جاذبه های جنسی، ترفند جدید گروهك های مخالف نظام برای جذب دانشجویان است. [۸]

چندی است مخالفین جمهوری اسلامی ایران اهداف براندازانه خود را در دانشگاه ها و در قالب تشكیل گروه های مبتذل موسیقی دنبال می كنند.

اخیراً برخی از وبلاگ های دانشجویی اپوزیسیون با گرایش مارکسیستی، بیانیه ای از یك گروه موسیقی با عنوان تپش ۲۰۱۲ منتشر كرده اند كه در آن از راه اندازی کمپین یک میلیون امضا (!) خبر می دهد این گروه مبتذل خود را گروهی متشكل از تعدادی جوان ایرانی و آلمانی معرفی می كند كه وابسته به هیچ حزب و گروهی نیست. اعضای این گروه هدف خود از تشكیل چنین محفلی را تلاش برای جمع آوری امضا و ارائه آن در سالروز حقوق بشر (۱۰ دسامبر) به پارلمان اروپا در بروكسل اعلام كرده اند تا توجه مطبوعات و رسانه های بین المللی را به شرایط حاكم در ایران و به اصطلاح نارضایتی مردم(!!) جلب كند». در بیانیه این گروه آمده است: گروه تپش ۲۰۱۲، با موسیقی، ویدئو و كنسرت برای حقوق بشر در ایران فعالیت می كند!» نكته مهم دیگر در خصوص این تشكل آن است كه پارلمان اروپا نیز از این طرح اعلام حمایت نموده است. گفتنی است استفاده از ترانه های مبتذل و ایجاد جاذبه های جنسی، ترفند جدید گروهك های مخالف نظام برای جذب دانشجویان استنوشته شده توسط naeim abdi در پنجشنبه 27 خرداد 1389 و ساعت 01:38 ق.ظ [+] | نظرات ()
پیام مدیر
بازدیدهای امروز:
بازدیدهای دیروز:
كل بازدیدها:
كل مطالب:
كل نظرات:
ایجاد صفحه: - ثانیه