تبلیغات
دنیای رپ - eminem
دنیای رپ
نظرتون رو در باره وبلاگ من بدید!! •


امینم(با نام اصلی مارشال ماترز) خواننده 34 ساله رپ، اکنون از مهمترین چهره های موسیقی جهان شناخته میشود و همیشه اخبارمربوط به او در کانون توجه رسانه ها قرار میگیرد.رپ موسیقی ای است که به دلیل ماهیت اعتراض آمیزش به فرهنگ آنگلوساکسون وآمریکایی های سنتی، اساسا از جوامع سیاه پوست برآمد و نضج گرفت.جامعه سیاه پوست نسبت به موسیقی رپ تعصب خاصی داشته است و ورود سفیدپوستان به آن را نوعی تجاوز به فرهنگ بومی خود تلقی میکند.اما امینم توانست به دنیای رپ سیاه پوستان رخنه کند و خود او به این موضوع اعتراف میکند که در دنیای موسیقی سیاه پوستان یک سفیدپوست مزاحم محسوب میشود.

امینم در کلاس نهم بود که ترک تحصیل کرد تا به تلاش برای رسیدن به آرزویش که رپر شدن بود، بپردازد.هنگامی که 17 ساله بود در فری استایل های رادیویی (فری استایل یا بتل، کل کل دو رپر در زمانی مشخص -معمولا 45 ثانیه- است که در آن هر یک سعی می کنند با کلمات قافیه دار دیگری را ضایع کنند) شرکت میکردو نامی برای خود برگزید که حرف اول نام کوچک و نام خانوادگی اش بود(m&m) که این نام بعدها به امینم تغیر یافت.

امینم در ابتدای کار با سختی ها و مشکلات زیادی روبرو بود و برای تامین معاش همسر و دختر کوچکش دست به هر کاری زد.در سال 1995 اولین آلبومش به نام infininitرا ضبط کرد که موفقیتی را دربرنداشت.دو سال بعد آلبوم دیگری به نام slim shady epمنتشر کرد که باز هم فروش خوبی نداشت.

اما جرقه ای در زندگی حرفه ای او بود.در همان سال در المپیک رپ لوس آنجلس که توسط مجله music rapبرگزار شده بود شرکت جست و در free style بسیار خوب ظاهر شد اما به خاطر کمی لغزش به مقام دوم رسید.

در این زمان یک کپی از آلبوم slim shady ep بهدست dr.dre مدیر شرکت رسید و او به امینم پیشنهاد همکاری داد.آنها در اولین همکاری کلیپی به نام my name isساختند که باعث جلب توجه همگان شد و در آن افرادی مانند مارلین منسون(خواننده شیطان پرست متال) و رئیس جمهورآمریکا به مسخره گرفته شدند.

سپس در سال 2000 آلبومMarshall Matters را منتشر کرد که یک پیروزی تمام عیار برای امینم بود چرا که در صدر پرفروشترین های آمریکا قرار گرفت(8 میلیون نسخه درداخل امریکا)و سه جایزه گرمی را به خود اختصاص داد و اولین آلبوم رپی بودکه آلبوم سال نامیده شد.

اما سال 2001 برای امینم سال خوبی نبود چرا که از همسرش جدا شد و ورودش به کانادا به دلیل داشتن پرونده قضایی ممنوع شده بود.

او کنسرتی در گلاسکو ترتیب داد اما این کنسرت به قدری شلوغ شد که پلیس را به وحشت انداخت و در شهر حالت آماده باش اعلام شد.کنسرت سی دقیقه متوقف شد و امینم به تماشاچیان تذکر داد که کمی آرامترباشند وگرنه برنامه تعطیل خواهدشد.

اما پس از گذرندان یک سال نه چندان خوب، سال 2002 با انبوهی از موفقیت و اقبال به استقبال امینم رفت.در این سال او در فیلم 8مایل (به کارگردانی کرتیس هانسن) بازی کرد که داستان زندگی خود او را نقل میکردوآهنگ your self به عنوان آهنگ سال شناخته شد و جایزه اسکار گرفت.

سپس آلبوم Eminem Show را منتشر کرد که تا مدتی در صدر برترین ها قرار داشت.در این آلبوم هم طبق روال گذشته به چند شخصیت معروف مانند موبی(خواننده)و... حمله کرد و در ترانه بدون من without me لباس بن لادن را پوشید و به جریانات افغانستان و عراق اشاره کرد و همینطور در شمایل الویس پریسلی ظاهرشد.این کلیپ عنوان کلیپ برگزیده را در مسابقات موسیقی شبکه ام تی وی از آن خود کرد و جزو محبوب ترین کلیپ های سال شد.

در ماههای آخر سال همزمان با اکران فیلم هشت مایل، آلبوم mile soundtrackراانتشار داد.

امینم در سال 2003 آلبوم don,t call me marshall رامنشر کرد که ترکیبی از بازسازی چند آهنگ قدیمی و چند آهنگ جدید بود و کلیپ sing for the

moment به انتخاب ام تی وی در رده چهارم قرار گرفت.

امینم علی رغم داشتن طرفداران بسیار زیاد، دشمنان زیای هم دارد.او در ترانه هایش مدام به سیاستمداران و منحرفان اخلاقی حمله میکند و فمینیستها و بعضی از هنرمندان را مورد تمسخر قرار میدهد.شعرهای او سرشار از ابراز تنفر از زندگی گذشته اش و تمام سختی هایی است که کشیده.

اگر چه امینم خواننده ای بسیار پر حاشیه و با رفتارهای گستاختانه و گاهی توهین آمیز است اما نمیتوان از استعداد و قریحه و هوش سرشارش یاد نکرد.او همچنین حس طنز قوی ای دارد و از این طنز در ترانه هایش به کرات استفاده میکندنوشته شده توسط naeim abdi در چهارشنبه 26 خرداد 1389 و ساعت 04:21 ب.ظ [+] | نظرات ()
پیام مدیر
بازدیدهای امروز:
بازدیدهای دیروز:
كل بازدیدها:
كل مطالب:
كل نظرات:
ایجاد صفحه: - ثانیه